اخبار

۱۸ تيم در رقابت هاي واليبال جوانان آسيا

مسابقات واليبال قهرماني جوانان آسيا با حضور 18 تيم در تهران برگزار خواهد شد.
پيش از اين قرار بود اين مسابقات با شرکت 17 تيم برگزار شود که با حمايت دکتر صالح بن ناصر ، نايب رئيس کنفدراسيون واليبال آسيا ، تيم عراق اجازه شرکت در اين مسابقات را دريافت کرد. به اين ترتيب گروه بندي و برنامه ديدارهاي مقدماتي به شکل زير درآمد:
گروه اول : ايران ، عمان ، کويت و چين تايپه
گروه دوم : کره جنوبي ، استراليا، امارات عربي متحده و سريلانکا
گروه سوم : قطر ، چين ، بحرين ، اندونزي و عراق
گروه چهارم : ژاپن ، هندوستان ، يمن ، پاکستان و تايلند
رقابت هاي قهرماني جوانان آسيا از 22 شهريور آغاز خواهد شد و تيمهاي ايران ، کره جنوبي ، قطر و ژاپن از مرحله دوم وارد بازيها مي شوند.

________________________

جلسه بي فرجام دنيزلي و پيروزي

جلسه محمدحسن انصاري فرد ، مديرعامل باشگاه پيروزي و مصطفي دنيزلي براي مربيگري اين تيم بدون نتيجه خاصي به پايان رسيد.
سايت باشگاه پيروزي اعلام کرد: مديرعامل باشگاه پيروزي و مصطفي دنيزلي در صورت توافق نهايي ، به پرسشهاي خبرنگاران رسانه هاي گروهي پاسخ مي دهند اما اين جلسه برگزار نشد. در حالي که انصاري فرد هيچ مشکلي در راه عقد قرارداد با دنيزلي نمي بيند و مي گويد امروز قرارداد بسته خواهد شد ، دنيزلي از مبهم بودن شرايط و احتمال کم عقد قرارداد حرف زده است.

________________________

اعزام سووال برانگيز تيم ملي ووشو ايران

ترس از عدم نتيجه‌گيري و عدم تامين رضايت سازمان و كميته ملي المپيك در اين فستيوال موجب شد كه فدراسيون تعداد ملي پوشان ووشو اعزامي به رقابت هاي كره شمالي را به نصف كاهش دهد.
اين در حاليست كه پيش از اين قرار بود تنها در بخش سانشو 13 نفر عازم كره شمالي شود؛ اما تنها علي فتحي در وزن 52-، مهدي خليلي و ساعد سياه مشتهي در وزن 65-، خسرو مينو در وزن 70-، مهدي جعفر پور در وزن 56- و عليرضا صحرانشين در وزن 60- در بخش سانشو و غفار اماني، ميرمهدي ناطقي، مريم معماري، راضيه حاجي زاده و الهام صادقي در بخش تالو نفرات اعزامي را تشكيل مي دهند و به احتمال فراوان اين تيم همان چارچوب اصلي تيم اعزامي به بازي هاي آسيايي است.
به گزارش فارس ، رئيس فدراسيون در خصوص كاهش تعداد نفرات مي‌گويد: "در اين سفر ترجيح داديم افراد كم تجربه تر را اعزام كنيم تا بيشتر با شرايط مسابقه آشنا شوند؛ ولي علي فتحي، خسرو مينو از افرادي هستند كه سال ها در تيم ملي عضويت دارند و چندين ميدان جهاني و آسيايي را پشت سر گذاشته اند."
نكته قابل توجه ديگر اين است كه در اين تيم تقريباً به همان تعداد ملي پوشان همراه به چشم مي خورد؛ آن هم در شرايطي كه رئيس فدراسيون از مشكلات مالي سخن مي گويد و حتي حقوق ملي پوشان و كارمندان نيز پرداخت نشده است.
توحيد اسديان و صامعه صالحي (مربيان تالو)، جهانگير صحرانشين و شيرويه حسن زاده (مربيان سانشو)، نعيما خواجوي (بدنساز)، رحيم لو (پزشك)، خسروي (نماينده كميته ملي المپيك)، نصيري (نماينده سازمان تربيت بدني) و عليزاده (دبير فدراسيون به عنوان سرپرست) اين تيم را همراهي مي كنند.
از سوي ديگر قرار است تيم جوانان نيز صبح روز جمعه راهي مالزي شود كه رئيس فدراسيون نيز به همراه نايب رئيس بانوان، سرپرست تيم هاي ملي و همچنين ساير مربيان جوانان در اين سفر حضور خواهند داشت.

________________________

عابد زاده : بازيكنان پرسپوليس آماده نيستند

بازيكنان پرسپوليس از لحاظ فني آمادگي لازم را براي بازي پاياني جام حذفي را ندارند.
دروازه بان اسبق تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اين خبر افزود: يك فوتباليست بايد مانند موتور پر از انرژي و قدرت باشد اما من در تمرين ديروز تيم پرسپوليس احساس كردم كه بازيكنان پرسپوليس از لحاظ فني هنوز به طور كامل آماده نشده اند و بايد بيشتر از اين كار كنند تا توان حضور قدرتمندانه در فصل آينده ليگ برتر و فينال جام حذفي را داشته باشند.
دروازه بان اسبق تيم ملي درباره مربيگري در تيم فوتبال جوانان ايران به واحد مركزي خبر گفت: مسئولا‌ن فدراسيون فوتبال پيشنهاد مربيگري در تيم فوتبال جوانان ايران را با من در ميان گذاشته اند كه هنوز در اين باره چيزي قطعي نيست.

________________________

ايران چهل‌وپنجم جهان و دوم آسيا

images/20060816/iran.jpg
  رده‌بندي جديد برترين تيم‌هاي ملي فوتبال جهان اعلام شد و تيم ملي فوتبال ايران با دو پله صعود نسبت به ماه گذشته ميلادي در رده چهل و پنجم قرار گرفت.
به گزارش ايسنا ، فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) جديدترين رده‌بندي برترين تيم‌هاي ملي فوتبال جهان را اعلام كرد و بر اين اساس تيم ملي ايران با 639 امتياز و دو پله صعود نسبت به ماه گذشته ميلادي در رده چهل و پنجم قرار گرفته است.
تيم ملي ايران همچون ماه گذشته پس از استراليا تيم دوم قاره‌ كهن است و پس از تيم‌هاي استراليا و ايران ، تيم‌هاي ژاپن (چهل و هشتم) ، كره جنوبي (پنجاه و دوم) و ازبكستان (پنجاه و چهارم) در رده‌هاي سوم تا پنجم برترين تيم‌هاي قاره آسيا قرار گرفته‌اند.
نكته‌ جالب در اين رده‌بندي سقوط چهار پله‌اي تيم ملي استراليا است.
اسامي 10 تيم برتر جهان در ماه آگوست 2006 به اين شرح است:

1- برزيل 1649 امتياز
2- ايتاليا 1550 امتياز
3- آرژانتين 1479 امتياز
4- فرانسه 1462 امتياز
5- انگلستان 1434 امتياز
6- هلند 1322 امتياز
7- اسپانيا 1309 امتياز
8- پرتغال 1301 امتياز
9- آلمان 1229 امتياز
10- جمهوري چك 1223 امتياز

 ________________________

ايران و آلمان در ديدار رفت و برگشت

images/20060816/federation.jpg
  در ديدار دبير موقت فدراسيون فوتبال با سفير جمهوري فدرال آلمان ، داريوش مصطفوي از زحمات سفير و كارمندان سفارت تقدير و تشكر كرد.
به گزارش ايسنا ، در اين مراسم كه صبح امروز با حضور داريوش مصطفوي ، حبيب كاشاني و بارون فاول فون مالتزان برگزار شد ، دبير فدراسيون فوتبال به نمايندگي از اعضاي تيم ملي و فدراسيون فوتبال از زحمات سفير و كارمندان سفارت پيش از جام جهاني و همچنين تشكيلات منظم كميته برگزاري مسابقات جام جهاني تشكر و قدرداني كرد.
در اين ديدار مالتزان در سخناني گفت: من به دقت فوتبال ايران را پيگيري مي‌كردم و در زمان صعود تيم ملي بسيار خوشحال شدم اما، متاسفانه به رغم شايستگي تيم ايران، اين تيم موفق نشد كه به مرحله بعد صعود كند و من از اين مساله ناراحت شدم.
وي افزود: اين نظر من است اما، شايد استفاده از يك روانشناس مي‌توانست براي تيم ايران مفيد باشد همانطور كه تيم آلمان نيز از يك روانشناس استفاده كرد، چرا كه هميشه در يك مجموعه مشكلاتي پديدار مي‌شود و حضور يك روانشناس مي‌تواند تا حد زيادي اين مشكلات را برطرف كند.
مصطفوي نيز در پاسخ به شوخي گفت: شما با اين نظرات مي‌توانيد يك مربي خوب شويد.
وي در ادامه افزود: ما درايران با فلسفه صلح و انتقال اين پيام كار مي‌كنيم، اين فلسفه‌اي است كه در دين و فرهنگ‌مان وجود دارد و ما نيز در فوتبالمان آن را به كار مي‌گيريم و تمام سعي‌مان در طول رقابت‌هاي جام جهاني حضور فرهنگي تيم فوتبال ايران بود.
سفير ايران از مصطفوي پرسيد، براي آينده فوتبال ايران چه مي‌كنيد و وي در پاسخ گفت: به دنبال ايجاد زير ساخت‌ها هستيم و مي‌خواهيم مانند آلمان كه 80 سال در فوتبال پايه‌اي با موفقيت عمل كرده وارد شويم.
در ادامه حبيب كاشاني، عضو شوراي اسلامي شهر تهران كتابي عكس از شهر تهران به يادگار به سفير اهدا كرد.
مصطفوي نيز تابلو فرش نفيسي را به مالتزان به رسم يادبود اهدا كرد.
دبير فدراسيون در ادامه تصريح كرد: با توجه به برنامه‌ بلند مدتي كه داريم خواهان انجام دو ديدار رفت و برگشت با تيم ملي آلمان هستيم.
سفير نيز تاكيد كرد: كه با توجه به استقبال پرشور مردم ايران از بازي گذشته‌ي دو تيم در تهران و همچنين حضور بازيكنان پرتعداد ايراني در بوندسليگا ، سفارت ازاين پيشنهاد حمايت مي‌كند.
مالتزان افزود: با وجود آنكه مي‌دانم كه مصطفوي ارتباط خوبي با فدراسيون‌ها ، AFC و فيفا دارد مي‌تواند با مذاكراتي انجام اين بازي را در ايران و آلمان عملي كند.
بارون فاول فون مالتزان كه ماموريتش در تهران هفته‌ آينده به پايان مي‌رسد ، به عنوان سفير جديد آلمان در اندونزي عازم اين كشور مي‌شود.
________________________

خداداد عزيزي: بازي اول مقابل پرسپوليس بسيار حياتي است

رييس سازمان فوتبال باشگاه ابومسلم خراسان گفت: بازي اول مقابل پرسپوليس بسيار حياتي است و شکست اين تيم در هفته اول کمک زيادي به ابومسلم براي ادامه ليگ خواهد کرد.
خداداد عزيزي در گفت‌وگو با ايسنا ، بازي نخست ابومسلم برابر پرسپوليس را بسيار مهم و در عين حال معمولي ارزيابي کرد و افزود: با توجه به اين که پرسپوليس از آمادگي مطلوبي برخوردار نيست و در کمتر از يک ماه به شروع ليگ هنوز وضعيت کادر فني اين تيم مشخص نيست و از آنجا که ابومسلم تيم بسيار جوان و شادابي است، بازي خوبي را مقابل اين تيم به نمايش خواهيم گذاشت و به کسب نتيجه دلخواه در اين بازي بسيار اميدواريم.
وي تصريح کرد: شکست پرسپوليس در نخستين بازي خود در ليگ برتر بسيار حائز اهميت است، لذا با تمام قوا مقابل پرسپوليس قرار خواهيم گرفت و تمام تلاش خود را براي شکست اين تيم انجام خواهيم داد.
عزيزي با ابزار رضايت از قرعه ابومسلم در ليگ برتر، اين قرعه را معمولي خواند و افزود: ما با بازي‌هاي سختي روبرو نشديم زيرا از آنجايي که تيم‌ها در هفته‌هاي آغازين ليگ در آمادگي کاملي به سر نبرده و شناخت کاملي از رقباي خود ندارند، بازي با تيم‌هاي قدرتمند آسانتر است و اين به نفع ابومسلم است. فقط اين مساله که پس از هفته اول بايد 4 بازي خارج از خانه انجام دهيم، ممكن است کمي مشکل‌ساز شود، به هر حال ما بايد با همه تيم‌ها به رقابت بپردازيم و ترتيب آن هم خيلي مهم نيست.
رييس سازمان فوتبال باشگاه ابومسلم با بيان اينکه تيم ابومسلم امسال بسيار جوان شده است، افزود: تيم ما تيم بسيار جواني است لذا هواداران ابومسلم در اين فصل بايد صبر و تحمل بيشتري از خود نشان دهند اما، همين تيم جوان هم تيم بسيار خوبي است و اميدواريم بتوانيم نتايج خوبي در اين فصل بگيريم.
وي همچنين در خصوص جذب بازيکنان جديد به ويژه در خط حمله ابومسلم اظهار داشت: در اين خصوص مکاتبات خود را با چند بازيکن شاخص از جمله يکي از مهاجمان تيم ملي و يک مهاجم از تيم اسلاويا پراگ جمهوري چک آغاز کرده‌ايم و تا چند روز آينده در خصوص جذب اين بازيکنان اقدامات لازم را انجام خواهيم داد.
وي گفت: در فصل نقل و انتقالات نيز بازيکناني را که جذب کرده ايم ، از تجربه کمي برخوردارند و با توجه به اين امر امسال تيم ما از ميانگين سني بسيار پاييني برخوردار است.
وي در خصوص احتمال حضور مهدي هاشمي نسب ، مدافع تيم عقاب تهران در ابومسلم با توجه به رابطه بسيار خوبي که با خداداد عزيزي دارد ، خاطرنشان ساخت: با هاشمي نسب دوستي ديرينه‌اي دارم اما نمي‌خواهم از اين دوستي در راه حضور اين بازيکن در ابومسلم استفاده کنم ، هر چند اگر مسوولان ابومسلم به هاشمي‌نسب احتياج داشته باشند مانند ساير بازيکنان با او وارد مذاکره خواهيم شد.
 ________________________

رئيس سازمان تربيت‌بدني: به ازاي هر مدال طلاي آسيا يا جهان 30 ميليون به هيات‌ها مي‌دهيم

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان تربيت‌بدني اظهار داشت: در صورت كسب مدال‌ آسيايي يا جهاني توسط ورزشكاري ‌٣٠ ميليون تومان كمك مالي به هيات مربوطه داده خواهد شد.
به گزارش ايسنا ، مهندس علي‌آبادي در نشستي با مسئولان هيات‌هاي ورزشي استان يزد، تصريح كرد: سازمان تربيت‌بدني متعهد است، نيمي از اعتبار مورد نياز جهت احداث سالن‌هاي ‌٣٠٠ متري(‌١٥* ‌٢٠ مترمربع)، هر يك از هيات‌هاي ورزشي استان‌ها را در صورت تامين ‌٥٠ درصد ديگر اين اعتبار از داخل استان عهده‌دار ‌شود.
رئيس سازمان تربيت‌بدني گفت: در صورت كسب مدال‌ آسيايي يا جهاني توسط ورزشكاري، در وجه هيات مربوطه تا ‌٣٠ ميليون تومان كمك مالي واريز مي‌شود، كه يك بخش از آن به خود ورزشكار، بخشي از آن به مربيان وي و مابقي نيز در جهت توسعه اين رشته ورزشي در استان هزينه خواهد شد.
وي در ادامه ابراز اميدواري كرد، كليه‌ پروژه‌هاي عمراني ورزشي نيمه تمام استان يزد تا پايان سال آماده بهره‌برداري شود.
هم‌چنين به دنبال سفر رياست جمهوري به اين استان، ميزان اعتبارات ورزشي يزد نسبت به سال گذشته حدود سه برابرافزايش يافته و سرانه‌ي ورزشي استان نيز تا پايان برنامه چهارم به يك مترمربع براي هر يزدي برسد.
مهندس علي‌آبادي در ادامه به ‌٤١ سفر خود به ‌٢٦ استان كشورمان اشاره كرد و اظهار داشت: در نشست‌هايي كه طي اين سفرها كه بعضاً درمورد برخي استان‌ها به دليل موارد خاص دو يا سه مرتبه صورت گرفته، با هيات‌هاي ورزشي برگزار شد، مشكلات تقريباً يكي بودكه از جمله اين مشكلات مشترك مي‌توان مشكل زيرساخت‌ها، منابع مالي، مسائل فرهنگي، آموزش، پيوند با مراكز علمي و دانشگاهي را نام برد.
وي افزود: اين مشكلات طي چند ماه قابل حل نيست و همكاري همه جانبه استان‌ها با سازمان تربيت بدني را مي طلبد.
معاون رئيس جمهور به رعايت انضباط مالي همراه با انضباط اخلاقي در سازمان تاكيد كرد و گفت: با استفاده‌هاي غيرشرعي و غيرمطلوب از اعتبارات ورزشي هم در استان‌ها و هم در سازمان به شدت برخورد خواهد شد و طي سمينارها و نشست‌هاي مشترك نيز به بيان خط‌مشي‌هاي سازمان در اين خصوص پرداخته شده است.
وي گفت: رييس فدراسيوني كه ‌٢٦ ميليون تومان را در يك ماه صرف مسافرت‌هاي خارج از كشور كند، هيچ‌گاه در فدراسيون جايي ندارد و بدون هيچ غرض‌ورزي با اين چنين مواردي برخورد مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: مديران استان‌ها نيز براساس ‌٥٠ شاخص از جمله ميزان اعتبارات جاري و عمراني جذب شده از منابع استاني، پيشرفت پروژه‌هاي عمراني،‌ تعداد مدال‌آوران آسيايي و جهاني، افزايش تعداد ورزشكاران سازمان يافته، توفيق در ورزش همگاني و يا توسعه ورزش بانوان ارزيابي خواهند شد و در صورت ناموفق بودن و نتيجه ندادن بررسي تغيير خواهند كرد.
علي‌آبادي به امكانات و فضاهاي داخل كشور جهت برگزاري اردوهاي تيم‌هاي ورزشي اشاره و از صرف اعتبارات فراوان به همراه يك‌سري مشكلات در اعزام تيم‌ها به خارج از كشور گله كرد وگفت: به طور نمونه مخالفت سازمان با اردوي تيم ملي فوتبال در كشور سوئيس و پيشنهاد ما مبني بر برگزاري اين اردو در اردبيل به سخره گرفته شد. ولي واقعيت اين است كه نتيجه‌ي اين اعزام كه ‌١٠ روز تعطيلي تمرينات تيم ملي در آستانه مسابقات جام جهاني را در پي داشت، هفت روز تمرين سه ساعته، انجام دو ديدار تداركاتي با تيم‌هاي غير مطرح روستاهاي سوئيس، صرف ‌٢٥٠ ميليون تومان اعتبارات ورزشي كشور و آسيب ديدگي دو بازيكن ما از جمله جباري را به دنبال داشت.
وي افزايش سه برابري اعتبارات عمراني و ارتقاء ‌٨٠ درصدي اعتبارات جاري سازمان در سال‌جاري را يادآور شد و افزود: طبق برنامه چهارم توسعه كشورسالانه ‌بايد به ازاي هر ايراني يك دهم مترمربع بناي ورزشي در كشور احداث شود كه به احتساب جمعيت كشورمان حدود ‌٧ ميليون مترمربع مي‌شود. ازاين ميزان ‌٣ ميليون و ‌٥٠٠ هزار مترمربع برعهده سازمان تربيت بدني و مابقي بايد توسط سازمان‌هاي مرتبط به امر ورزش از جمله شهرداري‌ها، نهادها، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش و... احداث شود.
وي اذعان داشت: سازمان براي احداث اين ميزان فضاي ورزشي كه دو سوم آن نيز سرپوشيده است، نيازمند تامين اعتبار‌٦٥٠ ميليارد تومان مي‌باشد كه خوشبختانه تاكنون‌٣٥٠ ميليارد تومان آن تامين گرديده است.
رئيس سازمان تربيت بدني يادآور شد: در حال حاضر حدود ‌٥٠ فدراسيون تحت پوشش سازمان فعاليت مي‌كند كه هر يك در ‌٣٠ استان كشور نمايندگي دارند و به عبارتي يك‌هزار و ‌٥٠٠ هيات هستند كه هر يك از اين هيات‌هاي استاني نيز ‌١٠ يا ‌١٢ هيات شهرستاني را در اختيار دارند.
وي اضافه كرد: اگر برطبق نظر كارشناسان براي فعاليت هر هيات شهرستاني ميانگين ‌١٠ ميليون تومان در نظر گرفته شود، در مجموع ‌١٥٠ ميليارد تومان نياز است. از طرفي براي فعاليت مطلوب هر هيات استاني نياز به سالانه ‌٥٠ ميليون تومان اعتبار است، كه در مجموع رقمي در حدود ‌٣٥٠ ميليارد تومان مي‌شود، ولي سازمان تنها ‌١٣٠ تا ‌١٤٠ ميليارد تومان از اين اعتبار را در اختيار دارد، كه ‌٦٠ يا ‌٧٠ درصد آن نيز در بخش فوتبال هزينه مي‌شود.
مهندس علي‌آبادي در پايان گفت: يك حساب سرانگشتي در استان يزد نشان مي‌دهد كه حداقل اعتبارات جاري جذب شده‌ي در اختيار تربيت بدني استان يزد مي‌بايد در حدود ‌٥٠٠ ميليون تومان باشد، كه از اين رقم حدود ‌٢٠٠ ميليون تومان از محل بند پ، ‌١٥٠ ميليون تومان ازاعتبارات اختصاصي سازمان، ‌٨٠ تا ‌١٠٠ ميليون تومان از محل مواد مخدر، ‌٦٠ تا ‌٧٠ ميليون تومان بابت اجاره امكان ورزشي و حدود ‌٦٢ ميليون از محل اعتبارات جاري استان تامين شده است، لذا هيات‌هاي ورزشي استان مي‌بايست امسال ‌٢ تا ‌٥/٢ برابر سال گذشته اعتبار دريافت كنند.
 ________________________

سيد رضا افتخاري نايب رييس فدراسيون فوتبال شد

سيد رضا افتخاري به عنوان نايب رييس فدراسيون فوتبال منصوب شد.
به گزارش ايسنا ، طي حكمي از سوي كيومرث هاشمي، سرپرست فدراسيون فوتبال ، سيد رضا افتخاري به عنوان نايب رييس فدراسيون فوتبال منصوب شد.
افتخاري پيش از اين و در زمان رياست مصطفوي بر فدراسيون فوتبال به عنوان نايب رييس فعاليت مي‌كرده است

________________________

سيد رضا افتخاري نايب رييس فدراسيون فوتبال شد

سيد رضا افتخاري به عنوان نايب رييس فدراسيون فوتبال منصوب شد.
به گزارش ايسنا ، طي حكمي از سوي كيومرث هاشمي، سرپرست فدراسيون فوتبال ، سيد رضا افتخاري به عنوان نايب رييس فدراسيون فوتبال منصوب شد.
افتخاري پيش از اين و در زمان رياست مصطفوي بر فدراسيون فوتبال به عنوان نايب رييس فعاليت مي‌كرده است.

________________________

سوپرجام اسپانيا ، فردا در بارسلون

بازي رفت سوپر جام باشگاه هاي اسپانيا فردا ميان تيمهاي همشهري اسپانيول و بارسلونا برگزار مي شود.
اسپانيول در ورزشگاه اختصاصي خود (ورزشگاه المپيک ) ميزبان بازي رفت است.
فردا هر نتيجه اي که رقم بخورد ، بازي برگشت (که يکشنبه در نيوکمپ برگزار مي شود) قهرمان سوپرجام را معرفي خواهد کرد. سوپر جام ، هر ساله پيش از آغاز فصل جديد ، ميان قهرمان لاليگا و قهرمان جام حذفي فصل پيش انجام مي شود.

________________________

رونالدو در ميلان؟

اگر ادعاي کالدرون ، رئيس جديد رئال مادريد درست باشد و ميلان قصد داشته باشد جاي خالي شوچنکو را با خريد رونالدو پر کند ، بايد شاهد خوشامدگويي تلخي از سوي هواداران اينتر باشيم.
هوادران اينتر هنوز بي وفايي رونالدو را فراموش نکرده اند و به همين دليل اگر رونالدو به ميلان برود ، علاوه بر آن که پا به تيم رقيب گذاشته ، بايد به دليل رفتار چند سال پيش خود به هواداران آبي پاسخ پس بدهد. او از سال 2000 تا 2002 مصدوم بود و با اين حال مورد لطف مسوولان و تماشاگران اينتر قرار داشت اما به محض بهبود ، به رئال رفت و فوتبال ايتاليا را تحمل ناپذير خواند. هواداران اينتراعلام کرده اند اجازه نمي دهند رونالدو به راحتي در ميلان بازي کند.

________________________

ندود امروز خداحافظي مي کند

پاول ندود، هافبک تيم ملي فوتبال جمهوري چک امروز پس از ديدار دوستانه اين تيم با صربستان براي هميشه از فوتبال ملي خداحافظي مي کند.
ندود سال گذشته براي کمک به تيم کشورش در رسيدن به جام جهاني ، از تصميم خود براي دوري از تيم ملي صرفنظر کرد اما اين بار ديگر براي هميشه مي خواهد با پيراهن تيم ملي خداحافظي کند. تماشاگراني که امروز به ورزشگاه کرومورايز پراگ مي روند ، نود و يکمين و آخرين بازي ملي ندود را خواهند ديد.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید