ماهواره مي‌خوايم يالّا

چندي پيش 150نفر از نمايندگان به شدت اصولگراي مجلس، درخواست بررسي خارج از نوبت طرح «استفاده مديريت‌شده از ماهواره» را امضا كردند. بر اساس اين طرح، صداوسيما موظف مي‌شود حداكثر تا شش ماه پس از تصويب قانوني، نسبت به دريافت و پخش آن دسته از برنامه‌هايي كه مغاير با ارزش‌هاي اسلامي و ملي نباشد، اقدام كند.
جالب اينجاست كه در اين طرح، تصويب شده كه صداوسيما «حداقل» بايد براي اين كار سه شبكه تلويزيوني جديد راه‌اندازي كند. جالب‌تر اينكه براي آن‌كه آقاي ضرغامي با خودش فكر نكند كه با مانيتور كردن چند صد شبكه ماهواره‌اي و سانسور و جرح و تعديل سر وقت و از روي فرصت، خواهد توانست اين شبكه‌‌ها را تغذيه كند، طراحان قيد دريافت و پخش «هم‌زمان» را هم در متن طرح قرار داده‌اند.
اينها همه در حالي است كه اين صداوسيماي مادرمرده، براي پخش استريليزه يك مسابقه فوتبال مردانه 90 دقيقه‌اي، صد بار از تصاوير جايگزين استفاده مي‌كند، حالا فكرش را بكنيد كه بخواهد 24 ساعته سه شبكه را «مستقيما» از شبكه‌هاي ماهواره‌اي تغذيه كند!
از همه عجيب‌تر آن‌كه ليدر نمايندگان براي تصويب اين طرح، يك آدم حزب‌اللهي دوآتشه است به نام سعيد ابوطالب! و لابد اگر از لابه‌لاي دست صداوسيما در آن دريافت و پخش كذا، يك‌دهم ثانيه تصوير نامربوطي در برود، همين جناب، خاك آنجا را به توبره خواهد كشيد!
(البته اين وسط يك راه‌حلي هم هست كه نه سيخ بسوزد و نه كباب و آن هم اين كه: صداوسيما، برنامه‌هاي برون‌مرزي خودش را از ماهواره بگيرد و «مستقيما» بفرستد روي آن سه تا شبكه!)

بزرگ‌ترين شهر بازي خاورميانه
قاليباف، شهردار تهران، اعلام كرد: تهران صاحب بزرگ‌ترين شهربازي خاورميانه خواهد شد. به نظر ما اين كار اصلا لازم نيست و نوعي بودجه تلف كردن است چرا كه تهران همين الان هم بزرگ‌ترين شهر بازي خاورميانه است و شهروندان با صرف هزينه‌هاي اندك، از پيشرفته‌ترين وسايل سرگرمي استفاده مي‌كنند از جمله:
تونل وحشت: وحشتناك‌ترين تونل‌هاي وحشت با امكان ريزش طبيعي كه شما را از ترس ميخكوب (يا مثل ميخ كوبيده!) مي كند مثلا تونل مترو در محدوده ميدان امام خميني.
ماشين‌بازي: طبيعي‌ترين و شلوغ‌ترين محوطه ماشين‌بازي با امكان ويراژ و تيك‌آف و بوق و به هم كوبيدن. در تمام خيابان‌ها و اتوبان‌هاي شهر.
عبور از موانع: خطرناك‌ترين و هيجان‌انگيزترين بازي عبور از موانع انساني و غيرانساني، با امكان ضرب و جرح صد درصد طبيعي! مياديني مثل انقلاب، امام حسين، ونك و...
صعود و سقوط: كاملا رايگان و صد درصد بي‌خطر توسط مسئولان ، به خصوص وقتي كه آحاد ملت را با وعده و وعيد و تعريف و تمجيد بالا مي‌برند و بعد رها مي‌كنند!
سُرسُره: صد درصد رايگان در بيشتر پل‌ها و معابر (مخصوص فصل زمستان) با امكان زمين خوردن سه بعدي!
سياه‌بازي: نمايشي هزينه‌بر كه ابتدا شما را مي‌خنداند و بعد ساعت‌ها باعث گريه‌تان مي‌شود. اجرا در بازارها و به خصوص خيابان جمهوري (راسته موبايل فروش‌ها!)

پاسخ به مسائل شرعی در باب انتخابات
از آنجایی که به حول و قوه الهی و با همت مسئولان در دولت نهم، هیچ شبهه ای و مشکلی در خصوص برگزاری انتخابات آتی نمانده است، كامران دانشجو، استاندار تهران در جمع فرمانداران و برخی از دست اندرکاران برگزاری انتخابات در استان تهران، تمام هم و غم خود را صرف تاکید بر حفظ مسایل شرعی توسط خواهران و برادران در هنگام اخذ رای کرد و به ویژه بر جداسازی صف های خانم ها و آقایان در آن هنگام تاکید کرد.
نظر به اهمیت این موضوع و در راستای کمک رسانی به دولتِ خیلی خدمت گذار، «کارشناس مسایل شرعی انتخاباتی» ستون دوربرگردان با هماهنگی استانداری تهران، به برخی از شبهات شرعی پاسخ می دهد:

سوال- اگر خواهری بخواهد به مرد اجنبی رای دهد تکلیف چیست؟
جواب- احتیاط واجب آنست که در هنگام رای دادن، دست ایشان با برگه تماس نداشته باشد.

سوال- آیا قرار داشتن صف خواهران و برادران به طور همزمان در محل اخذ رای جایز است؟
جواب- احتیاط مستجب در ترک آن است.

سوال- حکم شرعی استعمال عطر و مواد خوشبو کننده در وقت رای دادن چگونه است؟
جواب- نباید موجب مفسده شود و احوط ترک آنست.

سوال- آیا جایز است که رای خواهران در همان صندوقی ریخته شود که رای برادران ریخته می شود؟
جواب- اگر یقین حاصل شود که برخی برادران با برخی خواهران محرم نبوده اند، ماندن رای خواهران در صندوق خلوتی که رای برادران هم همانجاست ممکن است باعث مفسده شود و جایز نیست.

سوال- اگر خواهری به خواهری رای دهد و رای توسط برادر اجنبی خوانده شود حکم چیست؟
جواب- اگر قبل از خواندن رای نمی دانسته که فحوای آن چه بوده، مباح است و در غیر این صورت مکروه است.

(استفتائات بيشتر خود را با دفتر جناب ثقه‌الاسلام كامران دانشجو در ميان بگذاريد!)

نامه به دبیرکل
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که نامه این فراکسیون که درباره اعتراض به جزیره سازی امارات متحده عربی در خلیج فارس خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد تنظیم شده بود، چند ماه است که در وزارت امورخارجه، به خاطر اشکالاتی که این وزارتخانه بر آن گرفته معطل مانده است.
قاعدتا در اینجا دو حالت وجود دارد: یا جریان ارسال این نامه به وزارت خارجه مربوط است و اشکالات آنها هم بجا است که در این صورت مجلس باید آنها را رفع کند و یا اینطور نیست که در نتیجه وزارت خارجه باید به خاطر این تعللش توبیخ شود و نامه را سریعا برای مدیر کل بفرستد.
اما گویا مجلس حالت سوم(!) را انتخاب کرده است. رییس فراکسون محیط زیست مجلس گفته است ما می خواهیم در یک «اقدام شخصی» این نامه را با «پست فوری» برای دبیرکل سازمان ملل ارسال کنیم!

دوپینگ نبود
علی کریمی، جواد نکونام و رحمان رضایی، سه ملی پوش کشورمان که قبل از اعزام به بازی های جام جهانی 2006 آلمان از انجام آزمایشات دوپینگ سر باز زده بودند از اتهام دوپینگ تبرئه شدند. گویا دلیل محکم آنها هم این بوده که خبر نداشته اند باید در این آزمایش ها شرکت کنند! این دلایل به قدری محکم و محکمه پسند بودند که سه حقوقدان از هوش رفتند و هفت کارشناس رعشه گرفتند و بقیه هم گفتند «جل الخالق»!
اینها همه در حالی است که کارشناس دوپینگولوژی دوربرگردان ما معتقد است هیچ احتیاجی به این همه هیاهو نبوده است و از ابتدا کاملا مشخص بوده که بازیکنانی که حداکثر تحرکشان شوخی بدنی با همدیگر در هنگام پخش سرود ملی بوده است و تحرک چندانی در زمین نداشته اند اصلا نمی توانسته اند دوپینگ کرده باشند.
این در حالی است که یک کارشناس دیگر دوربرگردان معتقد است با توجه به بازی اخیر تیم ایران مقابل سوریه بهتر است به جای این کار از بازیکنان افتخار آفرینمان تست اعتیاد گرفته شود!

هان ای دل عبرت بین!
بالاخره شهردار تهران چیزی را که همه به آن رسیده بودند را رسما اعلام کرد و گفت: منوریل قابل اجرا نیست. همینکه این حرف از دهان آقای قالیباف درآمد یک عده از ژورنالیست های کم ظرفیت سر و صدا راه انداختند که پس تکلیف آن 12 میلیاردی که تا به حال هزینه شده چه می شود؟ خسارت مجری پروژه را کی می دهد؟ این گودال ها را کی پر می کند؟... و از این حرفها.
اتفاقا به نظر ما هرچند که منوریل قابل اجرا نیست، ولی پولی که تا بحال صرف آن شده نه تنها تباه نشده که فایده رسانی آن بسیار بیشتر از آن چیزی خواهد بود که برایش در نظر گرفته بودند. مگر برج کج پیزا صدها برابر بیشتر از برج های بزرگتر و راست تر به مردم ایتالیا سود نرسانده؟ مگر برج ایفل که در ابتدای ساخت به خاطر عدم کاربرد مورد انتقاد شدید پاریسی ها بود به نماد فرانسه و عاملی برای جذب میلیون ها توریست تبدیل نشده؟
چرا ما نتوانیم گودال های عظیم منوریل در صادقیه را به یک نماد تبدیل کنیم؟ مثلا نماد مدیریت ضرب الاجلی و تحقیقات الله بختکی! و روز 17 اسفند (روزی که شهردار وقت در سال82 به هر ضرب و زوری که بود طرح منوریل را در شورای شهر به تصویب رساند) در آنجا مراسم خاصی برگزار کنیم و همه با هم آواز بخوانیم:
هان ای دل عبرت بین از دیده نظر کن هان                  گودال منوریل را آیینه عبرت دان!
هان؟

/ 0 نظر / 10 بازدید