استاد عزت‌الله انتظامي

عضویت در ایران عشقعضویت در ایران عشق


http://www.masoudsoheili.com/IranArt-Actors/EzatollahEntezami-DSCF0591.jpg
مراسم تجليل از استاد عزت‌الله انتظامي به همت رايزني فرهنگي ايران در فرانسه و سازمان يونسکو روز 28 سپتامبر (ششم مهرماه) در مقر اين سازمان در پاريس برگزار مي‌شود.

به گزارش مهر، روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي اعلام کرد پيش از مراسم بزرگداشت و تجليل از آقاي بازيگر، نمايشگاه عکس‌ها، پوسترها و وسايل شخصي استاد با حضور خود ايشان روز 27 سپتامبر (پنجم مهرماه) در خانه فرهنگ ايران افتتاح خواهد شد.

در اين نمايشگاه پوستر فيلم‌هايي که انتظامي در آنها نقش‌آفريني کرده به‌ همراه آرشيو‌ عکس‌هاي شخصي وي و همچنين لوح تقدير فيلم «گاو» به ‌نمايش درمي‌آيد. قرار است نويسندگان و سينماگران فرانسوي و ايرانيان مقيم فرانسه در مراسم تجليل از استاد انتظامي حضور داشته باشند.

در اين مراسم فيلم «ستاره‌ها» به کارگرداني فريدون جيراني به عنوان آ‌خرين کار سينمايي انتظامي به ‌نمايش درمي‌آيد و ابتداي مراسم هم فيلم مستندي از زندگي وي پخش مي‌شود. در آخرين روز از اين برنامه مصادف با 29 سپتامبر فيلم‌هاي «گاو»، «ناصرالدين شاه آکتور سينما» و «گاوخوني» در سه سانس متوالي در سالن نمايش فيلم يونسکو به‌ نمايش درمي‌آ‌يند.

هر سال در شهر پاريس رايزني‌هاي فرهنگي کشورهاي مختلف در آخرين هفته سپتامبر برنامه هفته فرهنگ‌هاي خارجي برگزار مي‌کنند. در اين هفته هر کشور يکي از مهمترين مشاهير و شخصيت‌هاي فرهنگي هنري خود را محور برنامه قرار مي‌دهد که در برنامه امسال رايزني فرهنگي ايران در فرانسه از عزت‌اله انتظامي دعوت کرده تا در برنامه‌هاي مختلف از وي تجليل کند.

در برپايي اين مراسم، مهدي سليمي مدير عامل موزه سينما، سفارت فرانسه در تهران، حميد اعتباريان و فريدون جيراني، جلالي نماينده ايران در يونسکو و اسفندياري و تشکري‌نيا از بنياد سينمايي فارابي رايزني فرهنگي ايران در فرانسه را همراهي کرده‌اند. همچنين در اين مراسم يک گروه موسيقي به خوانندگي عليرضا قرباني به اجراي برنامه مي‌پردازد.

/ 0 نظر / 18 بازدید