فرمانده كل ارتش با بيان اين كه هفته‌ي دفاع مقدس را در سالي كه به نام پيامبر اعظم(ص) نامگذاري شده است درحالي مرور مي‌كنيم كه دشمن اصل حقيقت ما را و عزيزترين خلقت خدا را نشانه رفته است، خاطرنشان كرد كه مطمئنا هركس با حق در بيافتد ور مي‌افتد و اين نشانه ورافتادن كامل دشمن است.

به گزارش ايسنا امير سرلشكر صالحي طي سخناني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران يادآور شد: دو ماه گذشته شاهد تهاجم سنگين يكي از نوچه‌هاي دشمن به ملت و حزب‌الله لبنان بوديم، در آن حال نشانه‌هاي فروپاشي رژيم صهيونيستي را مي‌ديديم اما اكنون نشانه‌هاي فروپاشي ايالات متحده را مي‌بينيم.

وي با تاكيد بر اين كه " هر سال بايد نسبت به آن‌چه 26 سال قبل بر ما گذشت،با ما چه كردند و چه كرديم و چه خواهيم كرد" مروري داشته باشيم، اين ايام را داراي جلوه‌ي خاصي دانست و ادامه داد: ممكن است برخي اين‌گونه برآورد كنند كه دشمن خيلي قوي و هوشيار است، اما آن ايام را هم خوب است مرور كنيم؛ سال 59 انقلابي جوان با امكاناتي فرسوده و تحت تحريم جهاني از جهت شرق و غرب داشتيم. دو سال از انقلاب مي‌گذشت و كشور با بسياري از توطئه‌هاي داخلي، فرامرزي و حاشيه مرزي مواجه بود. تحريم مهمات داشتيم و در اين شرايط دشمن با تمام توان به ما حمله كرد، اما در ظاهر يك كشور را انتخاب كردند و صدام را از قبل آموزش داده بودند تا تهاجم را بر ما تحميل كند. به او قول داده بودند كه همه‌گونه پشت سر او هستند. اكنون خود صدام و هم‌چنين رييس‌جمهور آمريكايي آن زمان در اين زمينه اعتراف مي‌كنند. آن رييس‌جمهور به رييس‌جمهور كنوني آمريكا هشدار مي‌دهد كه راه قبل را تكرار نكند زيرا مي‌داند چه كرد و چه شد. شرق و غرب در تحريم و واگذاري اطلاعات دقيق براي حمله به ما به صدام كمك كردند. جنگ بسيار بد است و بدترين حلقه‌ي بي‌استدلالي به حمله و جنگ ختم مي‌شود، اما دفاع زيباترين چيز در مقابل حمله و تجاوز است.

وي افزود: در شروع جنگ صدام گفته بود كه ظرف سه روز اول استان‌هاي مرزي را اشغال مي كند و هفت روزه در تهران خواهد بود. آن‌ها مي‌گفتند ايران دو سال طول مي‌كشد تا هواپيماي جنگي خود را بلند كند. اما امام (ره) گفتند كه يك دزدي آمده است و سنگي انداخته است و رفته است. پس از اولين حمله مردم ما در قالب بسيج شكل گرفتند. زن و مرد شركت كردند. نيروهاي نظامي و ارتشي ما خود را دريافتند. نيروي دريايي در همان روزهاي اول دشمن را در آب‌ها متوقف كرد. حلقه انسان‌ها و مسوولان سياسي كشورها را عنوان مي‌كردند كه آتش‌بس صورت گيرد و استخواني لاي زخم بماند تا بتوانند حلقه‌هاي ديگر خود را تكميل كنند.

فرمانده كل ارتش تاكيد كرد: شك نداريم كه دشمن را در هر عرصه‌اي كه به ما تجاوز كند، شكست خواهيم داد. جوانان ما كارهايي را در بسيج و ارتش انجام داده‌اند كه واقعا متعجب مي‌شويم. يعني بسيار جلوتر از انتظارات ما كار انجام مي‌دهند. ما در مانورها و رزمايش‌هاي اخير پيامبر اعظم(ص) و ضربت ذوالفقار تحركاتي از جوانان ديديم كه در تصور ما نبود.

وي گفت: براي آن گوش‌هايي - كه اگر شنوايي دارند - از نامحرمان مي‌گوييم؛ طبق سيره‌ي محمدي(ص) تا جايي كه بتوانيم نصيحت مي‌كنيم. نمي‌گوييم از ما بترسيد، مي‌گوييم اگر نسبت به كرده‌هاي خودتان و اين مشتي كه نمونه خروار از حزب‌الله لبنان ديديد يك مقدار توجه كنيد، ديگر اين‌گونه ريسمان پاره كرده به جولانگاه باد و طوفان خود را هلاك نمي‌كند

/ 0 نظر / 19 بازدید