واكنش آمريكا به مانور «ضربت ذوالفقار» ايران

كاخ سفيد اعلام كرد مانور نظامي «ضربت ذوالفقار» كه شامل آزمايش يك موشك كوتاه‌برد بود، نشان‌دهنده خطر اهداف هسته‌اي ايران است.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، دولت جرج بوش، رئيس جمهوري آمريكا همچنين يادآور شد ايران تا 31 آگوست فرصت دارد به درخواست شوراي امنيت سازمان ملل براي تعليق غني‌سازي اورانيوم پاسخ دهد و گفت: قصور در اين امر منجر به تحريم مي‌شود.

«اميلي لوريمور»، يك سخنگوي كاخ سفيد با انتشار بيانيه‌اي اعلام كرد: «ما روشن كرده‌ايم كه اگر ايران نتواند به درخواست شوراي امنيت عمل كند، ما براي اعمال تحريم‌ها در سازمان ملل به سرعت عمل مي‌كنيم.»
بيانيه كاخ سفيد پس از آن اعلام شد كه ايران يك موشك كوتاه‌برد زمين به زمين را در روز دوم مانور ضربت ذوالفقار آزمايش كرد.

سخنگوي كاخ سفيد افزود: «نمايش قدرت نظامي ايران در حالي كه به رد درخواست‌هاي بر اساس اجماع جامعه جهاني درباره برنامه هسته‌ايش ادامه مي‌دهد، به ما خطرات اين اهداف هسته‌اي را گوشزد مي‌كند.»

وي مدعي شد: «ايران در محور تسليحات كشتار جمعي و تروريسم قرار دارد؛ ما مي‌دانيم كه ايران در حال توليد و توسعه سيستم‌هاي انتقال است كه مي‌تواند دوستان و متحدان ما در خاورميانه و اروپا و متعاقب آن آمريكا را مورد تهديد قرار دهد.

_______________________________

جزئيات دستگيري بمب‌گذاران خيابان مولوي تهران

ماموران كلانتري 116 مولوي تهران با تلاش فراوان و درگيري با بمب‌گذاران موفق به متوقف كردن خودروي حامل بمب شدند و ماموران دايره خنثي‌سازي نيز با حضور در محل اين بمب قوي را خنثي كردند.


يك مقام آگاه در گفت و گو با فارس در خصوص جزئيات دستگيري اين بمب گذاران گفت: حوالي ساعت 7 و 30 روز بيست و هشتم مردادماه ماموران كلانتري 116 مولوي تهران به خودروي پيكاني با شماره شهرستان مشكوك دستور ايست مي‌دهند كه پس از آن سرنشينان خودروي پيكان اقدام به فرار مي‌كنند و در تعقيب و گريزي كه بين ماموران پليس و متهمان انجام مي‌شود سرانجام ماموران با شليك 2 تير هوايي توانستند خودروي فوق را متوقف كنند.

وي كه خواست نامش فاش نشود اضافه كرد: بعد از متوقف كردن خودرو ماموران جهت دستگيري وارد عمل مي‌شوند كه يك باره راننده خودرو به سرعت با اتومبيل اقدام به فرار مي‌كند كه يكي از ماموران با شجاعت روي كاپوت خودرو پريده و در حركت شيشه خودرو را شكسته و راننده به ناچار متوقف مي‌شود.

وي ادامه داد: پس از دستگيري راننده، سرنشين دوم اقدام به فرار مي‌كند كه با تعقيب و گريز در انتهاي بازار مولوي دستگير مي‌شود.

اين مقام آگاه گفت: سرنشينان دستگير شده اهل استان‌هاي غربي كشور هستند كه در تحقيقات اعتراف كردند كه شخص ديگري نيز با آنها همكاري داشته است كه با مشخص شدن مخفيگاه وي، فرد سوم نيز دستگير شد.

وي با بيان اينكه خودروي متوقف شده متهمان حامل يك بمب قوي بوده است گفت: ماموران دايره چك و خنثي‌سازي اين بمب را در خودرو خنثي كردند و متهمان نيز جهت تحقيقات بيشتر در اختيار نيروهاي اطلاعات قرار گرفتند.

_______________________________

۲۰ درصد زنان ايراني افسرده هست

معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور گفت:‪۲۰‬ تا ‪ ۲۴‬درصد از زنان و افراد بالغ ايران به نوعي دچار افسردگي هستند.

به گزارش ایرنا، دكتر" حسين ملك افضلي "افزود:هر چند اين آمار شاخص خوبي براي كشورنيست امابااين وجودبين كشورهاي دنيا به عنوان شاخص متوسط محسوب مي‌شود.

وي در عين حال يادآور شد: بهداشت روان ارتباط مستقيم با فرهنگ دارد و نمي توان مقايسه‌هاي جهاني در اين زمينه انجام داد.

به گفته وي، برخي از شاخص‌هاي علمي و پزشكي،مانند مرگ و مير كودكان شاخص آزاد هستندكه‌فرقي دركشورهانمي‌كند وباروشهاي عمومي درهمه‌كشورها اندازه‌گيري و اعلام مي‌شود.

وي گفت : بهداشت روان يك مساله كيفي است و اندازه‌گيري آن پيچيده و سخت مي‌باشد و اندازه‌گيري آن تابع مسايل فرهنگي ومقايسه‌ها در اين زمينه كار سنگيني است.

ملك افضلي همچنين اظهار داشت:ميزان توليد علم دربخش علوم پزشكي و بهداشت در پنج سال اخير ‪ ۱۰‬برابر رشد داشته است.

معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشكي در امور تحقيقات و فناوري كشور افزود: ميزان توليد علم و چاپ مقالات علمي در ژورنالهاي خارجي و بين- المللي در زمينه پزشكي در سال گذشته به بيش از سه هزار و ‪ ۵۰۰‬مقاله رسيد.

وي گفت:دسترسي به منابع علمي و پزشكي دنيا، يكي از راههاي توانمندسازي تحقيقات در بحث پزشكي است كه وزارت بهداشت آن را دنبال مي‌كند.

به گفته وي، توان محققان ايراني بيشتر از امكانات موجود است و در اين زمينه محققان علوم پزشكي ايران نيازمند امكانات بيشتري هستند.

وي گفت: در اين زمينه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور بايد به مراكز پژوهشي نگاه ويژه داشته باشد و اعتبارات اين بخش را افزايش دهد.

ملك افضلي گفت: در حال حاضر يكصد هزار ميليارد ريال در ايران صرف هزينه بهداشت و درمان مي‌شود.

_______________________________

به جان هم افتادن لوس آنجلسی ها

22686.jpg

مصاحبه ای از مانوک خدابخشیان گزارشگر ورزشی رادیو و تلویزیون ملی، روز گذشته در یکی از شبکه های لس آنجلسی پخش شد. که تشتت موجود، در اپوزیسیون ساکن لوس آنجلس را بیشتر از گذشته فاش كرد.

به گزارش خبرنگار بازتاب، خدابخشیان که قبل از انقلاب در شبکه دو فعالیت می کرد. وقتی که بیش از 33 سال نداشت با وقوع انقلاب اسلامی و با حمایت رضا قطبی رئیس وقت رادیو و تلویزیون ملی ایران و با پاسپورت تجاری از ایران خارج شد. از مدت ها پيش به مانند بسياري از اپوزيسيون مبدل به دست مايه اي براي خنده و سرگرمي شبكه هاي ماهواره اي و تماشاگرانشان شده است.

بنا به اين گزارش، حدود یک ماه پیش شهرام همایون یکی از دکان دارن تلویزیونی در لوس آنجلس که همواره ژست های ملی به خود می گیرد، در برنامه ای به هدف برگزاری یک اجتماع، افراد منتصب و مشهور به دسته ها و گروهک های مختلف سیاسی در لوس آنجلس را در یک برنامه تلویزیونی دور هم جمع کرد. عمق فاصله فاحش بین تفکر این افراد در به اصطلاح فعالیت سیاسی آنها زمانی آشکار شد که پس از 2 ساعت بحث های بی فایده و خنده دار شخصی بین آنها، در پایان یک رای گیری کاملا دموکراتیک و انتصابی! قرار شد، همه زیر یک پرچم جمع شوند. ولی هنوز 2 دقیقه از این توافق نگذشته بود. که در بخش پایانی برنامه وقتی همایون با ژست ادبیاتی، در حال خواندن شعر نويی در باب رسیدن به وطن و دادن آش نذری در کوچه خودشان بود، با عکس العمل و تمسخر شدید نماینده کمونیست های کارگری در این جلسه مواجه شد!

اين در حالي است كه به نظر مي رسد، به تازگي، نوبت به غیر سیاسی ترین تحلیلگر اپوزیسیون رسیده که از فرط بیکاری و به دلیل تعطیل شدن کانال مورد حمایت رضا پهلوی در لوس آنجلس، با دسته دیگری از دکان داران این شهر شریک شده و در این میان افشاگری های جالبی کند.

وی در مقابل این سوال که چرا ولیعهد را به برنامه ورزش از نگاه دو آوردید و چه پارتی بزرگتر از او می خواستید، با طعنه جواب داد: ولیعهد خودش نتوانست پارتی خودش بشود! اصلا قرار نبود او به آمریکا بیاید. یادم هست خانم آشتیانی مصاحبه ای با شاه کرد که در آن مشخص شده بود قرار است، رضا به مدرسه نظام برود و حتی معلمان و استادان وی هم مشخص شده بودند.

او در ادامه در مورد خروج خود از ایران می گوید: قطبی می دانست که من پرونده سیاسی! دارم به همین خاطر با کمک او و پاسپورت تجاری از کشور خارج شدم، پسر شاه هم دوستم بود، شاه خودش افتاد!

خدابخشیان با حمله رسمی به شبکه های سیاسی لوس آنجلس می گوید: ما اصلا شبکه سیاسی نداریم، آنچه وجود دارد شلوغ کاری و جنجال سیاسی است!

خدابخشیان در معرفی برخی چهره های لوس آنجلسی تعبیرهای جالبي را به کار برد:
علیرضا نوری زاده: (I Love You ) بزگترین داستان سرای جهان، کسی که زیاد اطلاع دارد!
عباس قائم مقامی: حرفه ای که در موج کوتاه گم شده است!
امیر شجره: نمی شناسمش، فقط سلام و علیک دارم!

او همچنین با حمله شدید به طرفداران گروه های راست و چپ می گوید: من از مارکسیست بازی و فاشیست بازی خوشم نمی آید. اصلا یعنی چی آدم به قرمز و آبی عشق بورزد، یعنی چی به هیتلر و استالین عشق بورزد!

وی در خصوص امکان بازگشت و موقعیت ترک آمریکا و آمدن به ایران گفت: اگر شرایطی مهیا شود، فکر می کنم حدود 60 درصد راهی ایران شوند و 40 درصد که دلایل آن فرهنگی نیست و اصلا علاقه ای به بازگشت ندارند، در آن جا باقی می مانند. نگاه کنید، امروز جوانان به هر بهانه ای مانند جام جهانی جذب ایران می شوند و دوست دارند با موج فوتبال به ایران باز گردند!

وی در مورد اینکه چرا چهره های سیاسی لوس آنجلس با تو مشکل دارند؟ می گوید:
من بیماری تابوشکنی و سنت شکنی دارم. من وقتی می گویم دایناسورهای اپوزیسیونی یا مافیای سیاسی، انتظار داري كه با من خوب باشند ؟ معلومه ناراحت می شوند. این ها حق دارند ناراحت شوند.
دوم اینکه چیزی از سیاست نمی دانند و با 2 روز اجرای برنامه های سیاسی کارشناس مسایل سیاسی شدند!

_______________________________
كاربران ايراني از اينترنت چه خواسته‌اند؟!

هم‌زمان با فراگير شدن پديده اينترنت در جهان، آمار و ارقام، حكايت خوشي از جهان سوم و شيوه‌هاي استفاده از شبكه اينترنت ندارد.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، بنا بر آمارهاي موجود سرانه استفاده از اينترنت، ايران در خاورميانه، رتبه دوم را از آخر جدول دارد و عربستان پس از ايران؛ يعني در آخر جدول است. از طرفي با در نظر داشتن اين‌كه سرعت دانلود در ايران به سختي از مرز 8 كيلوبايت در ثانيه مي‌گذرد و نيز با توجه به سياست‌هاي فرهنگي كه در قلمرو اينترنت با فيلتر كردن بسياري از سايت‌هاي غيراخلاقي نمود پيدا كرده است، پژوهش‌هايي كه درباره موارد استفاده از اينترنت ايرانيان و به طور كلي مسلمانان صورت گرفته، بسيار شرم‌آور است.

بنا بر اين گزارش، از چندي بيش جستجوگر Google نسخه آزمايشي Google trends را روي شبكه قرار داده كه با آن، مي‌توان دريافت كدام كلمه در كدام نقطه دنيا در كدام بازده زماني و چند بار جستجو شده است.

براي مثال؛ وقتي كلمه «Sex» براي سنجش ميزان مراجعان به اين واژه، سرچ مي‌شود، نتيجه، بسيار حيرت‌آور و ناراحت كننده است: نام كشورهاي پاكستان، مصر، ويتنام، ايران، هند، مراكش، عربستان، تركيه، فيليپين و لهستان به ترتيب نمايش داده مي‌شود. ايران در اين رتبه‌بندي كشور چهارم شده است و جالب آن‌كه شش كشور از اين ده كشور مسلمان هستند و هنگامي كه كلمات ديگر كه بر قلم جاري كردن آنها موجب شرم است، امتحان مي‌شود، مي‌بينيم كه ايران در كمال غرور و روسفيدي در مقام نخست است و پس از آن،‌ كشورهاي مسلمان نسبت به ديگر كشورها كه به نوعي مهد پورنو هستند، طلايه‌دار اين مسابقه‌ هستند.

گفتني است، كشورهاي مسلمان و از جمله ايران، بسيار ديرتر از كشورهاي بلوك شرق و غرب به اينترنت دست پيدا كرده‌اند و چنين لجام‌گسيختگي فرهنگي بزرگي كه در كشورهاي اسلامي به چشم مي‌خورد، هيچ تفسير و توجيهي نخواهد داشت، جز مقدمات پديد آمدن آندلسي ديگر.

_______________________________
دريافت وضعيت هوا از طريق SMS

سازمان هواشناسي كشور اعلام كرد: شهروندان مي‌توانند پيش‌بيني وضعيت جوي را از طريق پيام كوتاه بر روي تلفن‌هاي همراه خود دريافت كنند.

به گزارش ايسنا، بر اين اساس شهروندان جهت اطلاع از آخرين وضعيت آب و هوايي شهرها مي‌توانند پيغام خود را شامل پيش‌شماره تلفن شهر مورد نظر به همراه صفر اول و جهت اطلاع از پيش‌بيني 24 ساعته مراکز استانهاي کشور پيغام خود را شامل پيش‌شماره تلفن شهر مورد نظر بدون صفر به وسيله تلفن همراه به شماره تلفن 3055005 - 0912 و 1000305 ارسال كنند.

بر اين اساس، در فاصله چند ثانيه اطلاعات مورد نظر به تلفن همراه فرستنده ارسال مي‌شود.

عضویت در ایران عشقعضویت در ایران عشق

/ 0 نظر / 10 بازدید