اخبار دسته اول

تركيه و بمباران مقر «پ.ك.ك» در شمال عراق

پايگاه اينترنتي «زمان» تركيه روز پنجشنبه نوشت: جنگنده‌هاي «F-16»‬ نيروي هوايي تركيه پايگاه‌هاي حزب كارگران كرد تركيه (پ.ك.ك) در شمال عراق را بمباران كردند.

به گزارش ايرنا، جنگنده‌هاي «F-16» ‬تركيه كه از پايگاه هوايي دياربكر برخاسته بودند، روز پنجشنبه پايگاه‌هاي «پ.ك.ك» در منطقه «كانيماسي» و «سيناهت» (در شمال عراق) را بمباران كردند.

به گزارش اين پايگاه نيروهاي ژاندارمري تركيه در نقطه مرزي تركيه با عراق در شهرستان «يوكسك اوا» از توابع استان حكاري نيز عمليات خود عليه نيروهاي «پ.ك.ك» را ادامه مي‌دهند.

پايگاه اينترنتي «زمان» با عنوان اين كه نيروهاي توپخانه ارتش تركيه در منطقه «آنداچ» در منطقه مرزي تركيه و عراق نيز به آتش باري به روي نيروهاي «پ.ك.ك» مي‌پردازند، افزود: نيروهاي تقويتي ارتش براي عمليات نظامي عليه «پ.ك.ك» به شهرستان اروح در استان سييرت اعزام شده‌اند.

«زمان» افزود: عمليات نيروهاي نظامي تركيه در نزديكي مرز زميني هابور در شهرستان سيلوپي در استان شيرناك عليه نيروهاي «پ.ك.ك» ادامه دارد.
تاكنون مقام‌هاي رسمي تركيه در مورد بمباران پايگاه‌هاي «پ.ك.ك» در شمال عراق اظهار نظري نكرده‌اند.

تركيه از ماه‌ها پيش اعلام كرده بود، در صورتي كه با نيروهاي «پ.ك.ك» در شمال عراق مبارزه جدي نشود، اقدام به عمليات برون مرزي خواهد كرد.

___________________

ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني اعلام كرد: پاركينگ طبقاتي متروكه واقع در ابتداي خيابان فاطمي تهران صبح پنجشنبه دچار حريق شد.

22925.jpg

اين پاركينگ طبقاتي متروكه در ساعت ‪ ۸/۴۸‬صبح دچار حريق شد كه بلافاصله ماموران آتش نشاني به محل حادثه اعزام شدند.
بر اساس گزارش اين ستاد، به محض اطلاع ازاين حادثه ماموران دو ايستگاه آتش نشاني به محل اعزام شده و با تلاش آنان حريق مهار شد.

22926.jpg

همچنين در اين گزارش آمده است: اين پاركينگ متروكه بوده خوشبختانه خودرويي در داخل اين پاركينگ نبوده است .
هم‌اكنون ماموران آتش نشاني در حال لكه‌گيري محل حادثه هستند.

علت حادثه و ميزان خسارت توسط كارشناسان اين سازمان در حال بررسي است.

___________________

مرگ معتادان در آبادان بر اثر گرما

مرگ خاموش يا مرگ معتادان در شهرستان آبادان ادامه دارد و در 5 ماهه اول امسال سي نفر معتاد ولگرد جان خود را در كنار خرابه‌ها و خيابان‌ها از دست داده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از نيروي انتظامي آبادان بيشتر اين معتادان همزمان با شدت گرما در دو ماه گذشته جان سپرده‌اند.

اين گزارش حاكي است كه مرگ و مير معتادان ولگرد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است به طوري كه سال گذشته بيش از 20 مورد مرگ اين افراد گزارش شده بود.

برابر گزارش نيروي انتظامي آبادان در هر 5 روز و از ابتداي امسال شاهد مرگ يك معتاد خياباني بوده‌ايم و اين نيرو با هشدار به خانواده‌ها و بويژه جوانان اعلام كرد، اين عاقبت دردناك نصيب كساني است كه خود را به مواد مخدر آلوده مي‌كن

___________________

كشف 24 كيلو كريستال در شاهرود

رئيس مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي استان سمنان از كشف 24 كيلوگرم كريستال در اين استان خبر داد.

حجت‌الله واعظي‌نژاد به فارس گفت: اين ميزان مواد مخدر صبح امروز از دو دستگاه خودرو سواري در ايستگاه بازرسي «شهيد نوري» شاهرود كشف شد.

وي افزود: ماموران ايستگاه بازرسي «شهيد نوري» شاهرود در بازرسي از يك دستگاه خودرو سواري سمند كه از مشهد عازم تهران بود با استفاده از سگ موادياب، 20 كيلوگرم كريستال كشف و ضبط كردند.
واعظي‌نژاد گفت: راننده افغان اين خودرو، مواد مخدر كشف شده را به طرز ماهرانه‌اي جاسازي كرده بود و قصد داشت آن را به تهران حمل كند.

رئيس مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي استان سمنان اضافه كرد: ماموران اين استگاه در كنترل خودروهاي عبوري، به يك دستگاه خودرو سواري پژو مشكوك شدند و در بازسي از آن چهار كيلو و 150 گرم كريستال كشف كردند.

خاطرنشان مي‌شود، كريستال به هروئين فشرده گفته مي‌شود كه هر كيلوگرم از 15 تا 20 كيلو ترياك به دست مي‌آيد

___________________

 

يکی از بينندگان «بازتاب»، با ارسال پيامي نوشته است: مي‌خواهم راجع به واقعه تلخي که هر روز در سواحل درياي مازندران در حال رخ دادن است، با شما صحبت کنم. متأسفانه، روزانه تعداد بسياري از هم‌وطنان ما در سواحل درياي مازندران غرق مي‌شوند که بيشتر آنان از جوانان ما هستند. روز جمعه نيز، يکي از بستگان نزديک ما دچار چنين حادثه‌اي شد؛ زن و شوهر 25 ساله‌اي که هنوز زندگي مشترک خود را آغاز نکرده بودند، براي دو روز به مسافرت شمال‌ رفته و به همراه دو نفر از دوستان خود، به کنار دريا ‌مي‌روند كه متأسفانه، سه نفر آنان غرق‌ مي‌شوند.
اين در حالي است که هنگام تحويل جسد اين دو عزيزمان، بيمارستان طالقاني چالوس گفت که همان روز، هفت نفر و روز گذشته آن نيز پنج نفر ديگر در دريا غرق شده‌اند. اين بدين معناست که هر روز از اين گونه موارد بسيار است.

به اين وسيله ‌مي‌خواستم، خواهش کنم که به صورت گسترده به مردم اطلاع‌رساني و اين وقايع از نزديک و به صورت واقعي از تلويزيون پخش شود، شايد مردم، اين مسئله را جدي بگيرند و يک عمر، داغ بر دل نزديکان خود نگذارند.

واقعا مراسم تشييع جنازه اين عروس و داماد، تأسفبار بود؛ پدر و مادرهايشان فرياد ‌مي‌زدند که عروسي و منزل جديدتان مبارک و... . خواهش‌ مي‌کنم به صورت گسترده اطلاع‌رساني کنيد تا مردم بدانند که فاصله‌شان در دريا با مرگ، تنها 5 دقيقه است و نه بيشتر!
از توجه‌تان بسيار ممنون؛ اميدوارم روزي برسد که در کشورمان شاهد چنين مرگ‌هايي نباشيم، چه رسد به روزي هفت نفر و پنج نفر و ...!

 

/ 0 نظر / 10 بازدید