اخبار جورواجور

سقوط مرگبار دختر 20 ساله از طبقه 15 ساختمان

دختر 20 ساله تهراني بامداد ديروز خود را از طبقه 15 يک مجتمع مسکوني به پايين پرت کرد و به زندگي اش پايان داد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، ساعت 7 بامداد روز گذشته يکي از اهالي شمال تهران با کلانتري 101 تجريش تماس گرفت و از مرگ دختر جواني خبر داد. به دنبال اين ماجرا ، ماموران کلانتري به محل حادثه که در حوالي برجهاي سفيد دوقلوي فرمانيه بود ، اعزام شدند و ماجرا را به هنرمند ، بازپرس کشيک دادسراي جنايي تهران اطلاع دادند. ماموران در بررسي از محل حادثه پي بردند که دختر جوان از طبقه 15 يک مجتمع به پايين سقوط کرده است.
با دستور بازپرس هنرمند ، جسد دختر جوان به پزشکي قانوني انتقال يافت و در بررسي از جيبهاي او ، کاغذي يافت شد که داخل آن نوشته شده بود ، من درسا 20 ساله هستم ، پدر و مادرم از هم جدا شده و در خارج از کشور زندگي مي کنند و اين وصيتنامه را ساعت 4 بامداد نوشته ام چراکه تا چند ساعت ديگر زنده نخواهم بود. با کشف هويت دختر جوان ، تحقيقات پليسي براي فاش شدن انگيزه مرگ وي آغاز شده است.
-------------------------------------------------------------

نبش قبر کودک 6 ساله راز مي گشايد

با ادعاي يک شهروند تهراني مبني بر اين که مادرشوهرش در قبر کودک 6 ساله اش دفن شده است ، کارآگاهان جنايي تهران با معماي پيچيده اي روبه رو شدند.
به گزارش خبرنگار جام جم ، جعفري ، معاون دادسراي امور جنايي تهران روز گذشته با اشاره به طرح شکايت يک شهروند تهراني که مدعي است خانواده شوهرش اقدام به نبش قبر کودک 6 ساله اش کرده اند به خبرنگار ما گفت: زني با مراجعه به دادسرا از خانواده شوهرش شکايت کرد و مدعي شد که کودک 6 ساله اش 15 سال پيش فوت کرده و امسال خانواده شوهرش بعد از مرگ مادرشوهرش جسد وي را در قبر فرزندش دفن کرده اند. با ادعاهايي که اين زن مطرح کرد ، پرونده براي تحقيقات بيشتر در اختيار کارآگاهان اداره 10 پليس پايتخت قرار گرفت تا راز پنهاني اين خانواده فاش شود.

-------------------------------------------------------------

آنان به کودکان ورزشکار هم رحم نمی کنند

جام جم آنلاین: حداقل 12 نفر که بیشترشان کودک بودند، هنگام بازی فوتبال در غرب بغداد کشته شدند.
به گزارش بی بی سی، کودکان مشغول بازی در زمینی خاکی در یک محله شیعه نشین بغداد بودند که دو بمب زیر پایشان منفجر شد. علاوه بر 12 کشته حدود همین تعداد هم مجروح شدند.
پلیس گفت بمب وسط زمین مخروبه که بچه ها معمولا آنجا بازی می کردند کار گذاشته شده بود.
این جنایت ساعاتی پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهوری عراق گفت نیروهای عراقی تا پایان سال 2006 به جای نیروهای امریکایی، حفظ امنیت کشور را در دست خواهند گرفت.
جلال طالبانی رئیس جمهور عراق در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت این انتقال تدریجی انجام می شود اما تا سال جدید تکمیل خواهد شد.
علی رغم تلاش های دولت عراق و حضور نیروهای امریکایی، شورشیان مدام مردم بی گناه عراق را قربانی می کنند.

به دنبال اظهارنظرهاي متفاوت پيرامون مرگ اکبر محمدي در زندان ، قاضي فخرالدين جعفرزاده در يک گفتگوي اختصاصي با جام جم عنوان کرد: وي به دليل ايست قلبي فوت کرده است.
در اين ارتباط گفتگوي خبرنگار جام جم با سرپرست دادسراي جنايي را بخوانيد.


مرگ اکبر محمدي چه زماني به دادسرا اعلام شد؟
در تاريخ 8 مرداد 1385 ساعت 20 مسوولان زندان در تماس با قاضي کشيک دادسراي جنايي اعلام کردند اکبر محمدي در زندان فوت کرده است.
با بررسي در اين ارتباط معلوم شد وي پس از آن که احساس ناراحتي مي کند به بهداري زندان منتقل مي شود که پزشک معالج زندان متوجه مي شود ، اکبر محمدي دچار ايست کامل قلبي و تنفسي شده است که بلافاصله اقدامات لازم براي احيا انجام مي شود اما اين تلاشها بي نتيجه بوده است.

وي داروي خاصي مصرف مي کرده بيماري خاصي داشت؟
بله وقتي پزشکان او را معاينه مي کنند متوجه مي شوند يک قرص T.N.G که افراد براي ناراحتي قلبي از آن استفاده مي کنند در زير زبانش قرار داشته است. براساس پرونده هاي باليني موجود در بهداري زندان که اکنون به دادسراي جنايي ارسال شده است ، اکبر محمدي از فروردين سال 79 به طور مرتب به پزشکان متخصص بهداري زندان به علت ناراحتي هايي که داشته مراجعه مي کرده است.

آيا در جسد آثار ضرب و جرح وجود داشت؟
پس از انتقال جسد به پزشکي قانوني شخصا به اتفاق بازپرس به محل مراجعه و به همراه متخصصان پزشکي قانوني ، جسد به طور کامل معاينه شد که مشخص شد کوچکترين آثار و علائم کبودي در بدن وي وجود ندارد.

جسد کالبدشکافي شد؟
بله ، جسد در حضور من و بازپرس جنايي توسط دکتر نازپرور ، رئيس سالن تشريح و ديگر دستياران وي به طور دقيق کالبدشکافي و قرار شد نتيجه نهايي و علت تامه مرگ به دادسراي جنايي اعلام شود.

پزشکان مرکز پزشکي قانوني علت مرگ را چه مي دانند؟
تشخيص اوليه ايست قلبي است اما پس از ارائه نتيجه کالبدشکافي گزارش به صورت کتبي به بازپرس پرونده اعلام خواهد شد.

از پزشکان معالج زندان و پزشکي قانوني تحقيق شده است؟
بله ، پرونده باليني اکبر محمدي يک پرونده قطور است. پزشکان عقيده دارند چون وي اقدام به اعتصاب غذا کرده ، سيستم دفاعي بدن او تحليل رفته است. در اعتصاب غذا ممکن است يک لحظه شوک وارد شده باشد که اين شوک موجب ايست قلبي و تنفسي شده است اگر چه پزشکان بر اين عقيده اند که ممکن است براي برخي ديگر که اقدام به اعتصاب غذا مي کنند ، اين مدت طولاني تر باشد.

شايعات فراواني در خصوص مرگ اکبر محمدي وجود دارد؟
ما در دادسراي جنايي روند قضايي پرونده را دنبال مي کنيم. اين شايعات تکذيب مي شود و هيچکدام صحت ندارد. اين پرونده همانند ديگر پرونده هايي است که روزانه به دادسراي جنايي ارسال مي شود و ما با دقت آنها را بررسي و سپس تصميم قضايي و قانوني را اتخاذ مي کنيم.

جیگر سیخی 100 تومن!

/ 0 نظر / 31 بازدید